Rakoń – Grześ

Wejście od słowackiej strony na dwa szczyty w Tatrach Zachodnich – Rakoń i Grześ.

Po przejściu przez Rohackie Stawy i dojściu do Tatliankowej Chaty było jeszcze wcześniej. Do tego ładne słońce. Postanawiam więc wejść na Rakoń i dalej na Grzesia. Najpierw podejścia na przełęcz Zabrat (1656). Prawie 300 metrów w górę. Zajęło mi to dokładnie 34 minuty a nie szedłem jakoś wyjątkowo żwawo. W górniej partii podejścia otwiera się widok na Smutną Dolinę i Ostry oraz Płaczliwy Rohacz. I oczywiście Wołowiec.

 Widok z Zabratu na Rohacze
Widok z Zabratu na Rohacze

Panorama 360 z przełęczy:

Wersja panoramiczna

Z Zabratu już blisko na Rakoń. Nie mniej jednak podejście jest dość strome, można się zasapać. 20 minut i Rakoń zdobyty. Po raz drugi, byłem już tutaj przy okazji przejścia grani Rohaczów.

Widok z Rakonia na Rohacze
Widok z Zabratu na Rohacze

Panorama 360 z Rakonia:

Wersja panoramiczna Wersja panoramiczna

Nie byłem za to na Grzesiu. Pora więc zaliczyć ten szczyt. Z Rakonia wygodna ścieżka szeroką granią, lekko w dół. Tuż przed szczytem lekko w górę. Wydaje się, że to blisko, mój zegarek pokazał 2.75km. Ładny jest widok z Grzesia. Pierwsze co pomyślałem – trzeba tu wejść zimą!

Panorama 360 w z grani Rakoń – Grześ

Wersja panoramiczna Wersja panoramiczna

Kominiarski Wierch, w oddali Czerwone Wierchy
Kominiarski Wierch, w oddali Czerwone Wierchy

Panorama 360 z Grzesia:

Wersja panoramiczna

Powrót do samochodu przez Lataną Dolinę. Raczej nudny. Najpierw zejście łąką, dalej długi odcinek lasem, w końcu asfalt.
Mapka i profil Trasy:

23.09.2016

[wc_divider style=”solid” line=”double” margin_top=”” margin_bottom=”” class=””][/wc_divider]

Trasy w pobliżu:

[wc_posts pids=”428,4688,498,” order=”DESC” orderby=”date” post_type=”post” taxonomy=”” terms=”” posts_per_page=”10″ ignore_sticky_posts=”0″ show_title=”1″ show_meta_all=”1″ show_meta_author=”0″ show_meta_date=”0″ show_meta_comments=”0″ show_thumbnail=”1″ show_content=”1″ show_paging=”0″ readmore=”” button_class=”button” size=”medium” filtering=”1″ columns=”3″ gutter_space=”20″ heading_type=”h6″ layout=”grid” template=”box” excerpt_length=”15″ date_format=”M j, Y”][/wc_posts]